דף הבית >> כתבות >> הפרשת חלה לכלה
 

האם יש קשר בין כלה לחלה?

ידוע כי לאשה היהודיה ניתנו 3 מצוות עיקריות: חלה, נידה והדלקת הנר. כמו כן - ידוע שכלה לפני כלולותיה טובלת במקווה טהרה.
ערב טבילת הכלה במקווה הוא ערב מיוחד מאד לכלה, ולא משנה מהי מידת אמונתה.. בערב המקווה שלך כל שערי השמיים פתוחים לפנייך, ותפילותייך מתקבלות .. אז בואי ונחבר אחת ועוד אחת ונראה שאכן מומלץ מאד לערוך הפרשת חלה דווקא לכלה לפני החתונה.
 
מהכנת החלה, החומרים שמהם היא עשויה והכלים שנשתמש בהם - אנו לומדות המון על חיי הנישואין והזוגיות, חינוך הילדים, העצמה אישית וכד' - אם תרצי - נוכל לקרוא לחלה -"הקואוצ'רית" הטובה יותר לאשה, ולכן מובנת העובדה שמצווה זו היא דווקא לאשה (למרות שגם גברים מצווים בה), והיא מעניקה לה כוחות רוחניים מיוחדים להתמודדות עם החיים האמיתיים.

הפרשת חלה במסיבת מקווה לפני החתונה תעניק לך, הכלה, "ארגז כלים" לחיי הנישואין. בהדרכה צמודה שלי תכיני ותלושי את הבצק מול כל האורחות, בליווי הסברים על הסגולות והברכות של החלה, ונגלה מהו הסוד של המצווה הזו לפעול בכל כך הרבה מישורים (בריאות, זיווג, פריון, פרנסה וכו')?

סעודת אמנים בהשתתפות פעילה של כל האורחות, חגיגת ריקודים שמחה ועוד.. יובילו אותנו לטקס המרגש של הפרשת חלה  - לאחר תפיחת הבצק, הטקס בו את מברכת ומתברכת, אומרת בהתרגשות את ברכת הכלה האישית שתקבלי ממני, נדליק כולנו נרות ונתפלל מעומק הלב.

חשוב לציין - שסדנת הפרשת חלה עם אחותי כלה היא יחודית לכלות, קלילה ומועברת בהומור ובחן נשי, מתאימה לכל קהל, משולבת בהסברים וטיפים על החיים בכלל, ועל הכנת חלה בפרט. 

אשמח לשוחח איתך ולשמח אותך ערב חתונתך - רחלי :-) 050-2277070

                                                                                                                         גלרית תמונות - הפרשת חלה

                                                                                                                             <<<<< חזרה למאמרים